Tagatozė - kas tai?

2016-08-23 13:19

Tagatozė - kas tai?...

Tikslus tagatozės cheminis pavadinimas yra D-tagatozė.

Europos Sąjungoje šis produktas yra naudojamas nuo 1997 m. JAV maisto ir vaistų administracija (Food and Drug Administration (FDA)) pripažino, kad D-tagatozė yra saugi (Generally Recognized As Safe (GRAS)). Pasaulinės sveikatos organizacija Jungtinis maisto priedų ekspertų komitetas (Joint Expert Committee on Food Additives (JECFA)) nenustatė rekomenduojamos paros normos (Acceptable Daily Intake (ADI)), o tai reiškia, kad net didelis suvartojimas neturi ilgalaikio toksinio poveikio. Šiai dienai D-tagatozė  yra tiriama netgi, kaip gliukozės kiekį kraujyje mažinantis produktas ir  yra vienas iš "leidžiamų" cukrų laikantis  angliavandenių dietos.

Tagatozė yra natūralus cukrus, gautas iš laktozės (dar kitaip vadinamas pieno cukrumi). Laktozė yra suskaidoma į galaktozę ir gliukozę hidrolizės būdu. Galaktozė yra konvertuojama į Tagatozę fermentinio proceso metu. Po galutinio valymo proceso gaunama graži balta kristalinė struktūra. Galutiniuose Tagatozės kristaluose nėra likusių laktozės ar gliukozės pėdsakų.

Buvo atlikti išsamūs tyrimai dėl Tagatozės vartojimo, reakcijų ir jų veikimo. Tyrimai parodė, kad Tagatozė yra alternatyva sacharozei ir (arba) kitiems saldikliams.
1999 m. FDA (maisto ir vaistų administracija), kuri yra Amerikos maisto tyrimų tarnyba, paskelbė, kad "Tagatozė" yra visiškai saugus ingredientas. Šią informaciją taip pat patvirtino 2007 m. EFSA (Europos maisto saugos agentūra).

Tagatozė nėra nei saldiklis, nei poliolis. 2005 m. "Novel Food" padalinys "Tagatozę" laikė visiškai nauju maisto produktu ir patvirtino, kad jis yra visiškai saugus. Kadangi tai yra sudedamoji dalis, tagatozė neturi E numerio.

"Tagatozės" privalumai:

1) Maisto produktų, kuriuose yra tagatozės suvartojimas mažina gliukozės kiekį kraujyje po vartojimo, todėl rekomenduojamas žmonėms sergantiems cukriniu diabetu, turintiems viršsvorio, kraujotakos sutrikimų.
2)Grynai natūralus.
3)Kalorijų vertė yra tik 1,5 kcal / g. Paprastojo cukraus yra 4 kcal / g.

4)Saugo dantis nuo demineralizacijos.